O mně

Michal KrauseFotografování se věnuji bezmála 15 let, z toho poslední roky převážně (ale nikoliv výhradně) wildlife a přírodě. V současné době jsou aktivity spojené s fotografií mou hlavní činností. Aktivně publikuji články na serveru Paladix.cz, kde vyšla i má stěžejní díla, čtyřicetidílný seriál o Adobe Lightroom nazvaný Lightroom efektivně a obdobně rozsáhlý seriál Capture One efektivně, a vydávám pravidelný týdenní newsletter Lepší fotky. Současně také pořádám individuální kurzy fotografování a postprodukce a poskytuji konzultace v oblasti výběru a používání fotografické techniky. Připravil jsem rovněž několik videokurzů pro internetovou televizi KurzyŽivě.

Pokud čas a finance dovolí, podnikám fotografické cesty, ať už ve vlastní režii nebo s jinými českými fotografy přírody. Během nich jsem navštívil tři kontinenty a deset států a doufám, že tento seznam bude postupně narůstat. Mé fotografie z výpravy na Špicberky obdržely cenu Trigema v soutěži Czech Press Photo 2015.

Společnost Fujifilm mě poctila zařazením mezi X-Photographers – elitní skupinu fotografů–ambasadorů systému Fujifilm X.

Jsem členem fotografické skupiny x-pozice s jejímiž členy mě pojí osobní přátelství i mé fotografické kořeny. Společně jsme uspořádali několik výstav, mimo jiné v Galerii Čerťák a Knihovně Akademie věd ČR.

Mou práci můžete sledovat ve fotogalerii, na Twitteru, Facebooku nebo 500px.

Při focení v Thajsku

Při focení v Thajsku

Při focení papuchalků v Norsku

Při focení papuchalků v Norsku

Při focení jelenů v Dánsku

Při focení jelenů v Dánsku

V civilu při natáčení kurzu o Capture One pro KurzyŽivě

V civilu při natáčení kurzu o Capture One pro KurzyŽivě