Nezapomenutelné Fotografické výpravy

Divoká příroda, fotografování a zážitky

Nezapomenutelné Fotografické výpravy

Divoká příroda, fotografování a zážitky

Nezapomenutelné Fotografické výpravy

Divoká příroda, fotografování a zážitky

Wildlife fotografii se věnuji mnoho let a mé fotografie byly oceněny v mezinárodních soutěžích jako je Nature’s Best, Wildlife Photo Contest nebo Nature Photographer of the Year. Patřím mezi elitní světovou skupinu ambasadorů fotografické techniky FujiFilm x-photographers. Během své fotografické kariéry jsem fotografoval divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí na řadě míst naší planety. Vydejte se na některé z nich se mnou i vy!

Kromě aktuálně vypsaných cest, které najdete níže, mohu též připravit fotografickou výpravu na míru přímo dle vašich představ a časových možností. Mohu se k vám buď připojit jako lektor nebo vše zorganizovat s jistotami cesty s akreditovanou cestovní kanceláří. Neváhejte mě kontaktovat.


Aktuálně vypsané cesty

Špicberky 2024

31. 3. – 7. 4. 2024​

Severská příroda nemůže soupeřit s bohatostí tropů, ale má obrovské kouzlo a nespornou atmosféru. Špicberky skýtají příležitost zažít focení v arktických podmínkách na vlastní kůži, ale přitom bezpečně a s komfortním zázemím. S fotoaparátem se vydáme za soby, pátrat budeme po polárních liškách a bělokurech. Krásná je i zdejší krajina a s trochou štěstí můžeme zažít i polární záři.

Cesta probíhá ve spolupráci s cestovní kanceláří Czech Photo Travel.

Podrobnosti a objednávka

Austrálie 2024

16. 11. – 1. 12. 2024

Austrálii obvykle vnímáme jako horkou a vyprahlou, ale severní Queensland si ničím nezadá s tropickými pralesy jihovýchodní Asie nebo Jižní Ameriky. Navštívíme nížinný i horský deštný prales, otevřené savany, eukalyptový les, mangrovy i pobřeží. Mezi naše hlavní fotografické cíle bude patřit majestátní kasuár přilbový, endemická rajka queenslandská, atraktivní ještěři jako agama pralesní a límcová nebo „neviditelný“ pagekon lupenoocasý.

Cesta probíhá ve spolupráci s cestovní kanceláří Czech Photo Travel.

Podrobnosti a objednávka

V přípravě

Workshop fotografování ptáků v Itálii

duben 2024

Pro ty, kdo s fotografováním divoké přírody začínají nebo nechtějí cestovat na druhou stranu planety připravuji workshop fotografování vodního ptactva delty řeky Pád. Ač se jedná o poměrně obydlenou oblast, půjde o plnokrevný wildlife. Čeká nás brzké vstávání i čekání na správné světlo a okamžiky, ale s trochou štěstí také setkání s pisilami, několika druhy volavek, kolpíky, plameňáky, dvěma druhy kormoránů a dalšími ptáky. Výprava je plánována jako workshop s mými radami, praktickými tipy a hodnocením fotek.

Cesta proběhne ve spolupráci s cestovní kanceláří Czech Photo Travel.

Napište mi, pokud máte zájem