Prodej techniky

Motto: věci, které jsem rok nevzal do ruky, nejspíš nepotřebuji.

Probírka starší fototechnikou a příslušenstvím ukázala, že se mi doma zbytečně povaluje několik věcí, které by mohly místo ležení ve skříni někomu velmi dobře posloužit. Tady jsou:

Vše je k vidění v Rudné u Prahy nebo po dohodě v Praze. V případě zájmu mi napište nebo volejte na +420 603 801 582.

Batoh Manfrotto Tri Backpack L Advanced

Zajímavý dvoukomorový batoh s netradičně řešeným přístupem do oddílu pro fototechniku. Technika až ze třech přihrádek je rychle dostupná z boku, zbytek prostoru lze komfortně obsloužit po úplném otevření spodní části. Horní komora pojme relativně dost další výbavy včetně notebooku až do rozměru 15 palců a je v ní i samostatná kapsa na zip. Přepážku mezi oběma oddíly lze odstranit a získat tak jeden velký prostor. Po stranách jsou dvě menší kapsy vhodné například na filtry.

Batoh počítá s umístěním dvou zrcadlovek včetně jedné s nasazeným objektivem 70-200 mm a několika dalšími objektivy či blesky. Vejde se do něj i Fujifilm X-T2 s nasazeným objektivem 100-400 mm.

Ramenní popruhy jde schovat do zádové oblasti pro snazší umístění do zavazadlových prostorů v letadlech a batoh je možné umístit na rukojeť zavazadla na kolečkách. Materiál je vodoodpudivý, nepromokavost zajišťuje pláštěnka. Na zadní stranu lze pomocí přiložených popruhů připnout stativ nebo jiné příslušenství.

Batoh je ve velmi dobrém stavu, má pouze drobné kosmetické vady. Na přední straně je textilní povrch mírně poškrábaný od trní a kapsa na pláštěnku má lehce deformovaný jeden zub na zipu (vada již z výroby, nemá žádný vliv na funkčnost zapínání). Všechny jezdce zipů jsem nahradil poutky, která necinkají a jsou vhodná pro ovládání v rukavicích.

Parametry:

  • Vnější rozměry: 33×26×46 cm
  • Vnitřní rozměr oddílu pro fototechniku: 29×18×28 cm
  • Hmotnost: 1,57 kg

Cena: 1 600 Kč prodáno


Batoh Kata DR-465

Batohů jsem vystřídal opravdu hodně, ale tenhle používám už řadu let a mám ho opravdu rád. Bohužel se mi do něj rozumně nevejde objektiv 100-400 mm, takže jej plánuji nahradit něčím mírně větším. Kata je dvoukomorový batůžek vhodný do města i přírody. Oddíl pro fotografickou techniku pojme tělo s nasazeným objektivem a tři až čtyři další objektivy. Horní oddíl se hodí na osobní věci – postačí například na baterie, příslušenství, svačinu, menší bundu a podobně. Na přední straně jsou tři ploché kapsy a na boku je za zipem schovaná síťovaná kapsa na láhev nebo stativ. Batoh má výškově nastavitelný hrudní pás a jednoduchý bederní pás. Lze jej umístit na rukojeť zavazadla na kolečkách. K dispozici je i pláštěnka.

Batoh je s ohledem na své stáří ve velmi solidním stavu, pouze kapsa na láhev je na jednom místě protržená, což nicméně nebrání jejímu používání. Horní a dolní prostor jsem podomácku propojil, což umožňuje do batohu umístit i tablet nebo až 13″ notebook (vzniklý prostor není zespodu polstrovaný).

Parametry:

  • Vnější rozměry: 34×43×16 cm
  • Rozměry oddílu pro fototechniku: 33×19×15 cm
  • Hmotnost: 1,03 kg

Cena: 900 Kč prodáno


Brašna Tenba Messenger DNA 8

Tenba DNA 8 je praktická malá brašna do města na jedno menší tělo (např. Fujifilm X-T3) se dvěma objektivy a 8″ tablet vybavená několika praktickými detaily. Předně je to rychlý přístup horním zipem, který dovoluje fotoaparát vyjmout aniž byste museli odklápět víko. Když už potřebujete plnohodnotný přístup, oceníte chytré magnetické spony, se kterými se velmi snadno manipuluje. Polstrovaná vložka je vyjímatelná a brašnu tak lze využít nejen jako fotografickou.

Na zadní straně i zepředu jsou kapsy na zip, pod víkem je několik otevřených kapes na drobné příslušenství. Po stranách jsou dvě síťované kapsy, které pojmou menší láhev. V jedné z nich je pláštěnka. Spodní strana je pogumovaná a nepromokavá.

Brašna je ve vynikajícím stavu.

Parametry:

  • Vnější rozměry: 27×19×13 cm
  • Vnitřní rozměry: 23×17×9 cm
  • Hmotnost: 0,6 kg

Cena: 1 300 Kč prodáno


Bateriový grip Fujifilm VPB-XT2 pro X-T2

X-T2 získává s gripem řadu užitečných vlastností – dojde ke zrychlení sériového snímání na 11 snímků za vteřinu, zrychlí se obnovovací frekvence hledáčku a zkrátí zpoždění spouště i zčernání hledáčku mezi snímky. A kromě toho se samozřejmě fotoaparát komfortněji ovládá při focení na výšku a vydrží déle na bez výměny baterií. Používal jsem jej rád, ale nyní je mým hlavním tělem X-T3, které pro zrychlení grip nepotřebuje, a X-T2 coby záložní tělo už mi také postačuje bez něj.

Grip je ve výborném stavu a včetně dobíjecího adaptéru.

Cena: 2 500 Kč prodáno


Popruh Peak Design Slide

Popruhů jsem testoval více, než jsem nakonec zakotvil i Peak Designu. A i když prodávám svůj Slide, značce v tomto případě zůstávám věrný, pouze jsem se svou současnou lehčí výbavou přešel na menší Slide Lite. Širší popruh oceníte pro větší zrcadlovky a těžší objektivy, ale někteří uživatelů mu dávají kvůli většímu pohodlí přednost i pro menší fotoaparáty.

Popruh prodávám v sadě se dvěma kotvičkami, úchytem na stativový šroub Anchor Mount, který je velmi kompaktní a neblokuje prakticky nikdy přístup k baterii (pozor, neslouží ale jako stativová destička – ty samozřejmě v nabídce Peak Designu najdete), a inbusovým klíčem pro jeho dotahování.

Jedná se o předchozí generaci popruhu, ale je poměrně málo používaný (již delší dobu používám užší popruh) a ve velmi solidním stavu. Kotvičky nesou jen lehké známky opotřebení a rozhodně vydrží ještě dost dlouho.

Cena: 900 Kč prodáno


Polarizační filtr Sigma CPL Wide DG 77 mm

Filtry používám poměrně málo a rozhodně nepotřebuji dva polarizační filtry stejného průměru, takže pro starší, ale stále velmi dobře použitelnou Sigmu hledám nového majitele :) Sigma optiku umí, jak odkazují třeba oblíbené objektivy Art, a i její filtry jsou velmi dobré kvality.

Cena: 700 Kč prodáno


Nástavec na blesk Better Beamer FX4

Better Beamer je nástavec na blesk, který dovoluje prodloužit jeho dosah a používá se zejména při fotografování s dlouhými teleobjektivy, typicky ve wildlife fotografii. Jedná se o skladné řešení tvořené dvěma plochými držáky a pružnou Fresnelovou čočkou, která soustředí paprsek záblesku do užšího kužele. Velikost FX4 je určená pro blesky s výškou hlavy cca 41 až 43 mm (například Nikon SB-800 a SB-600).

Nástavec je ve velmi dobrém stavu (nikdy jsem ho nepoužil), ale už k němu bohužel nemám originální pásek pro uchycení na hlavu blesku. Lze jej bez problémů nahradit například gumičkou nebo proužkem suchého zipu.

Cena: 400 Kč prodáno

Better Beamer FX4
Better Beamer FX4