Jeleni na Orlicku existují!

Má pátá návštěva Orlicka za účelem fotografování jelení říje ve volné přírodě přinesla šokující odhalení – jeleni zde opravdu žijí :)

Fotografování jelenů ve volné přírodě je docela něco jiného než návštěva obor a lesních parků. Ani tam sice není dobrá fotka zadarmo (natož pak garantovaná), ale přeci jenom je skoro jisté, že vám zvířata poskytnou příležitosti k fotografování. Mé čtyři předchozí návštěvy Orlicka byly zcela neúspěšné, hodiny a hodiny prosezené v krytech nepřinesly žádné ovoce.

Letos se už zdálo, že se na jeleny vůbec nedostanu, a nakonec jsem byl na místě jen necelé dva dny, což poskytlo pouhé tři možnosti fotografování, ale paradoxně právě za těchto hektických okolností vznikly první publikovatelné fotografie jelenů, které jsem ve volné přírodě pořídil. Stále se jedná o snímky dokumentární kvality, ale už jenom samotná setkání pro mě mají velikou hodnotu.

Jelen evropský / Red Deer / Cervus elaphus Nikon D810, ohnisko 300 mm, ISO 6400, f/5, čas 1/100 s, korekce -1/3 EV, bez blesku © Michal Krause
Jelen evropský / Red Deer / Cervus elaphus
Nikon D810, ohnisko 300 mm, ISO 6400, f/5, čas 1/100 s, korekce -1/3 EV, bez blesku © Michal Krause
Jelen evropský / Red Deer / Cervus elaphus
Jelen evropský / Red Deer / Cervus elaphus
Nikon D810, ohnisko 300 mm, ISO 12800, f/5, čas 1/40 s, bez blesku © Michal Krause

Fotografie vznikly při testování Nikonu D810, které jsem popsal v rozsáhlém článku na Paladixu. Nebýt jeho schopností při vysokých citlivostech, pravděpodobně bych tento článek nenapsal, protože by nebylo co publikovat :)