Fotovýprava Masai Mara 2021

Ve spolupráci se špičkovými fotografy africké divočiny Davidem Lloydem a Peterem Delaneym a za podpory společnosti FujiFilm jsme pro vás připravili unikátní fotografickou výpravu do úchvatné keňské rezervace Masai Mara. Safari je stoprocentně orientováno na wildlife fotografii a promyšlená tak, abyste si výpravu maximálně užili.

Cesta je pojištěna proti dopadům pandemie COVID-19!

Nejdůležitější parametry safari

 • Luxusní kemp Entim, který bude naší základnou, se nachází v centrální části rezervace Masai Mara, takže všechny hlavní oblasti jsou v dosahu méně než hodinové jízdy
 • V listopadu začínají krátké deště, které slibují i příležitostné bouřkové počasí s nádhernou africkou oblohu, která dává fotografiím neuvěřitelnou atmosféru. Zajímavé počasí poskytuje neobvyklé fotografické příležitosti. Déšť převážně přichází v odpoledních nebo večerních hodinách a jen zřídka se objevuje ráno.
 • Lokalita a období skýtají skvělé možnosti pro fotografování lvů. Divoká příroda je samozřejmě nevyzpytatelná, ale pravděpodobná jsou setkání s dospělými lvími samci, gepardy, levharty či slony a existuje i šance na setkání s nosorožci dvourohými. Můžeme vycházet z Davidových dlouholetých zkušeností s fotografováním v této oblasti.
 • Kromě zmíněných vlajkových druhů v oblasti samozřejmě žije I řada dalších zajímavých zvířat, jako jsou zebry, žirafy, gazely, impaly, hroši nebo krokodýli. V případě hrochů je dokonce k dispozici místo, kde lze tyto majestátní tvory fotografovat z úrovně vodní hladiny.
 • Většina fotografování bude probíhat ze speciálně upravených vozidel. Naším cílem není rychle přejíždět z místa na místo a „lovit“ prchavá setkání s co nejvíce zvířaty, ale soustředit se na vhodné lokality s cílem maximalizovat vaše fotografické příležitosti. Konkrétní rozhodnutí jsou samozřejmě na fotografech a nikoliv na řidičích :)
 • Automobily určené pro fotografování mají otevřené boky a každý fotograf bude mít k dispozici celou řadu sedaček garantující výhled na obě strany. Řidiči jsou vyškoleni pro potřeby fotografů.
 • Nabízíme možnost bezplatného vypůjčení téměř jakékoliv fotografické techniky od společnosti Fujifilm.
Automobil na safari
Automobil na safari (foto © David Lloyd)

Naše filozofie

Naším cílem je váš fotografický úspěch a zlepšování vašich fotografických schopností. Budeme fotit s vámi, ale vaše snímky mají přednost před těmi našimi. Respektujeme přírodu a dobrou pohodu zvířat.

Termín výpravy

Na safari strávíme 11 dní v termínu od 14. do 24. listopadu 2021. K tomu počítejte s časem nutným pro mezinárodní letu do Nairobi (13. listopadu) a zpět domů.

Počet účastníků safari

Výprava je určena pro 12 účastníků. V kempu bude jenom naše skupina a v jednom autě budou pro váš maximální komfort při focení nejvýše tři fotografové a průvodce. Každý fotograf bude mít svou řadu sedadel s výhledem na obě strany (fotografii vozidla najdete výše).

Cena

Cena výpravy je 6 200 amerických dolarů (úhrada proběhne v USD, orientačním přepočtem v době zveřejnění nabídky se jedná cca o 135 000 Kč).

Tato částka zahrnuje:

 • jednu noc v hotelu Serena v Nairobi
 • vnitrozemské přelety z Nairobi do Masai Mara a zpět
 • všechny přesuny mezi letišti a ubytováním, včetně pozemní přepravy zavazadel
 • ubytování a jídlo během safari v kempu Entim
 • všechny poplatky pro vstup do národních parků
 • vozidla s řidiči na safari
 • pěší safari (dobrovolné)
 • zdravotní služby Flying Doctor
 • místní alkoholické nápoje v kempu
 • plnou podporu od vedoucích fotografů, jejich přednášky (dobrovolné) a výuku v terénu
 • možnost vypůjčení téměř libovolné fotografické techniky od společnosti Fujifilm (viz níže)

V ceně nejsou následující položky:

 • mezinárodní let do Nairobi (zpáteční letenka z Prahy stojí orientačně cca 13 000 Kč)
 • vstupní víza do Keni (od roku 2021 pouze elektronicky ještě před odletem, více informací)
 • alkoholické nápoje v hotelu Serena a zahraniční alkoholické nápoje v kempu Entim
 • spropitné pro řidiče a personál kempu

Volitelně lze teď využít dodatečný placený program:

 • let balónem se speciální snídaní (450$)
 • návštěva masajské vesnice (30$)

Úhrada bude provedena prostřednictvím agentury Steppes Travel a celá částka je kompletně pojištěna proti úpadku dodavatelů služeb.

Cesta je rovněž pojištěna proti dopadům pandemie COVID-19: pokud vládní nařízení znemožní konání fotovýpravy, bude celá částka buď vrácena a nebo převedena na jiný termín.

Itinerář

 • 13. 11. nás řidiči vyzvednou na mezinárodním letišti v Nairobi a odvezou do hotelu Serena, kde se seznámíte s Davidem a Peterem.
 • 14. 11. ráno se přesuneme na letiště, odkud nás bude čekat 45minutový let do Masai Mary. Po ubytování a obědě vyrazíme rovnou na první fotografování.
 • 15. až 23. 11. budeme vyrážet ráno v 6:00, abychom stihli nejlepší světlo dne. Po případné snídani v terénu budeme s focením pokračovat podle aktivity zvířat zhruba do poledne, kdy se vrátíme na oběd. Kolem 16. hodiny budeme opět vyrážet na další focení.
 • 24. 11. nás čeká kratší, cca dvouhodinové focení. Poté se přepravíme na letiště k letu do Nairobi, kde v hotelu Serena u bazénu a baru počkáme na odlet domů.

Ubytování

Kemp Entim byl vybudován pro účely fotografování divoké přírody a zůstává malou, ale komfortní základnou pro milovníky africké divočiny. Pouhých deset stanů pro hosty s výhledem na řeku Maru nabízí zážitek odlišný od obvyklých hotelů a lodgí – umožní vám být přímo uprostřed africké přírody. Stany jsou vybaveny toaletou i sprchou. K dispozici je připojení k internetu a možnost využít počítač iMac s nainstalovanými oblíbenými aplikacemi pro prohlížení, úpravy a zálohování fotografií.

Další informace a fotografie kempu Entim.

Kemp Entim

O nás

David Lloyd (Nový Zéland) je jeden z nejúspěšnějších fotografů wildlifie a zvláště africké divočiny. Jeho fotografie získaly řadu ocenění, včetně čtyř úspěchů v nejprestižnější soutěží Wildlife Photographer of the Year. Pravidelně publikuje a vystavuje a je autorem knihy As Long As There Are Animals.

David Lloyd

Peter Delaney (Irsko) vyměnil nejen rodný „smaragdový ostrov“ za Jihoafrickou republiku, která je nyní jeho domovem, ale i kariéru ve finančnictví za fotografování divoké přírody, které se mu stalo celoživotní láskou. I jeho snímky získaly řadu ocenění, z nichž vrcholem jsou tři úspěchy ve Wildlife Photographer of the Year. Peter je x-photographer – ambasador fotografické techniky Fujifilm a v současnosti používá pro focení přírody středoformátové fotoaparáty GFX.


Michal Krause (Česká republika) fotografuje divokou přírodu více než deset let a s fotoaparátem procestoval řadu biotopů od afrických plání, tropických pralesů až po arktické oblasti. Jeho fotografie byly oceněny v soutěžích Nature’s Best, Wildlife Photo Contest nebo Czech Press Photo. Patří rovněž mezi x-photographers – světovou skupinu ambasadorů fotografické techniky Fujifilm. Pokud bude třeba, během safari vám samozřejmě pomohu s jazykovou bariérou.

Michal Krause

Možnost zapůjčení fotografické techniky Fujifilm zdarma

Hlavním partnerem výpravy je společnost Fujifilm, která nabízí všem účastníkům možnost zapůjčit si bezplatně fotografickou techniku Fujifilm X a GFX. Zápůjčka v takovém případě proběhne v předstihu v Praze, kde bude rovněž nutné po návrat techniku vrátit. Vypůjčené vybavení si do cílové lokality musíte přivézt sami a po celou dobu výpravy ji budete mít v péči. Konkrétní zápůjčky probereme individuálně a vyřešíme v průběhu posledních týdnů před odletem.

Je tato výprava pro vás?

Vítáni jsou fotografové všech úrovní. Všichni tři průvodci, fotografové na plný úvazek, jsou plně připraveni vám pomoci s čímkoliv, co budete potřebovat – od využití techniky, přes kreativní fotografování divokých zvířat až po úpravy fotografií. Budeme s vámi sdílet všechny naše znalosti a postupy :)

Budete–li mít zájem, jsme připraveni vám mezi focením pomoci zhodnotit fotografie a poradit, jak se zlepšovat. Zaručujeme individuální přístup, protože chceme, abyste si z našeho safari přivezli nové poznatky, co nejlepší fotografie a samozřejmě také zážitky na celý život.

Chcete se přidat?

Není nic jednoduššího, napište mi prostřednictvím tohoto formuláře.

  Do zprávy napište svůj dotaz nebo základní informace k vaší nezávazné přihlášce – například jestli se připojíte sám nebo vás bude víc

  Přihláška je nezávazná, závaznou se stává po zaplacení zálohy nebo celé částky.